Čo je to finančné sprostredkovanie? Stručne a jednoducho

Juraj Štefanak
July 1, 2024
3 minúty čítania
Čo je to finančné sprostredkovanie? Stručne a jednoducho

Finančné sprostredkovanie je pojem, ktorý sa stále častejšie objavuje v kontexte osobných financií. Ide o proces, pri ktorom finančný sprostredkovateľ pomáha klientom nájsť a využiť finančné produkty a služby, ktoré najlepšie vyhovujú ich potrebám a cieľom. Tento článok sa zameriava na úlohu a význam finančných sprostredkovateľov, ako aj na osobný príbeh Juraja Štefaňáka, ktorý sa v roku 2017 rozhodol venovať tejto profesii.

Úloha finančného sprostredkovateľa

Finančný sprostredkovateľ je profesionál, ktorý pôsobí ako spojovací článok medzi klientmi a finančnými inštitúciami. Ich hlavnou úlohou je:

1. Poskytovanie informácií: Finanční sprostredkovatelia poskytujú klientom dôležité informácie o rôznych finančných produktoch, ako sú úvery, poistenie, investície a sporenie. Zabezpečujú, aby klienti mali dostatok informácií na prijímanie fundovaných rozhodnutí.

2. Analýza potrieb: Každý klient má jedinečné finančné potreby a ciele. Finančný sprostredkovateľ vykonáva analýzu týchto potrieb a poskytuje odporúčania na základe individuálnej situácie klienta.

3. Výber produktov: Na základe analýzy potrieb sprostredkovateľ vyberá najvhodnejšie produkty z ponuky rôznych finančných inštitúcií. To umožňuje klientom získať najlepšie podmienky na trhu.

4. Uľahčenie procesu: Finanční sprostredkovatelia asistujú klientom počas celého procesu vybavovania finančných produktov. Tým uľahčujú klientom zložitú administratívu a komunikáciu s finančnými inštitúciami.

5. Dlhodobý servis: Úlohou sprostredkovateľa nie je len jednorazová pomoc. Poskytujú klientom dlhodobý servis, informujú ich o nových možnostiach a pomáhajú im prispôsobiť finančné stratégie podľa meniacich sa potrieb a podmienok.

Význam finančného sprostredkovania

Finančné sprostredkovanie prináša mnoho výhod, medzi ktoré patria:

• Šetrenie času a námahy: Klienti nemusia sami hľadať a porovnávať množstvo finančných produktov.

• Odborné rady: Sprostredkovatelia majú hlboké znalosti finančných trhov a produktov, čo klientom umožňuje prijímať lepšie rozhodnutia.

• Prístup k širšej ponuke: Vďaka kontaktom s rôznymi inštitúciami môžu sprostredkovatelia ponúkať produkty, ktoré by klienti inak nemuseli nájsť.

• Transparentnosť: Dobrí sprostredkovatelia komunikujú otvorene o všetkých poplatkoch a podmienkach, čo zvyšuje dôveru a spokojnosť klientov.

Príbeh Juraja Štefaňáka

Juraj Štefaňák je príkladom toho, ako môže byť finančné sprostredkovanie cestou k úspechu a osobnému naplneniu. V roku 2017 sa rozhodol opustiť svoju kariéru v zdravotníctve a vstúpiť do sveta financií. Prečo sa rozhodol pre tento krok?

Cesta k finančnému sprostredkovaniu

Juraj začal svoju kariéru ako fyzioterapeut, avšak po niekoľkých rokoch si uvedomil, že ho táto práca neuspokojuje. Nedostatok kariérnych príležitostí a náročné pracovné prostredie ho priviedli k hľadaniu nových možností. V roku 2013 navštívil úvodný seminár o finančnom sprostredkovaní, kde sa stretol s Ivanom Javorským, ktorý ho inšpiroval svojou úspešnou zmenou profesie.

Juraj sa rozhodol vyskúšať finančné sprostredkovanie popri svojej práci. Keď jeho príjem z tejto činnosti začal prevyšovať jeho príjem zo zamestnania, rozhodol sa robiť profesiu full-time.

Práca a úspechy

Ako finančný sprostredkovateľ Juraj kladie dôraz na otvorenú a transparentnú komunikáciu s klientmi. Snaží sa, aby vybavovanie hypotéky alebo iných finančných produktov bolo pre klientov čo najpohodlnejšie. Okrem úverov sa venuje aj investíciám, čo považuje za kľúčovú súčasť budovania finančnej slobody.

Juraj má dnes viac ako 200 klientov a spravuje majetok v hodnote približne 500 000 €. Je hrdý na to, že môže pomáhať ľuďom dosahovať ich finančné ciele a zároveň budovať vlastný úspech. Jeho cieľom je rozširovať svoje podnikanie a otvárať nové pobočky, čím poskytne príležitosť aj ďalším ľuďom vstúpiť do sveta finančného sprostredkovania.

Budúcnosť a plány

Juraj plánuje aj naďalej poskytovať kvalitné a profesionálne služby svojim klientom. Vďaka svojmu individuálnemu a ľudskému prístupu si získal dôveru mnohých ľudí a verí, že finančné sprostredkovanie môže byť cestou k lepšej finančnej budúcnosti pre každého.

Finančné sprostredkovanie je neoceniteľnou službou, ktorá pomáha ľuďom orientovať sa vo svete financií a dosahovať ich ciele. Príbeh Juraja Štefaňáka ukazuje, ako môže byť táto profesia nielen úspešná, ale aj napĺňajúca. Jeho príklad inšpiruje ostatných, aby sa nebáli hľadať nové príležitosti a využívať svoje schopnosti na pomoc iným.

Juraj a mnohí ďalší finanční sprostredkovatelia každý deň dokazujú, že s odbornou pomocou je možné dosiahnuť finančnú stabilitu a prosperitu.

Autor príspevku

Juraj Stefanak
Financial Advisor, Juraj Stefanak
Viac o autorovy

Financiám sa venujem 6 rokov na plný úväzok. Pomáham svojim klientom v oblasti financií a neuzatváram s nimi len zmluvy. Zakladám si na individuálnom, ľudskom, profesionálnom a čestnom prístupe. Snažím sa vžiť do Vašej situácie a nájsť pre Vás tie najvhodnejšie riešenia.

Blog

Ďalšie články

Máte problém s navigáciou v hypotekárnom procese? Tipy pre prvonadobúdateľov

Tento článok vás krok za krokom prevedie celým procesom, od prípravy žiadosti až po výber správneho hypotekárneho produktu.
July 8, 2024

Čo obnáša práca finančného poradcu? Môj príbeh, výsledky a úspechy

Tento článok sa zameria na prácu finančného poradcu Juraja Štefaňáka a jeho úspechov.
May 25, 2024
3 minúty čítania

10 tipov na ochranu vášho majetku. Ako vytvoriť tú správnu stratégiu

Tu je desať tipov, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť tú správnu ochrannú stratégiu pre váš majetok.
  • Žiadne záväzky
  • Bez skrytých poplatkov
  • Bez zmlúv

Objednaj si svoju bezplatnú konzultáciu už dnes

Poskytnem Vám odborné rady a pohľad na vaše financie, ktorý ste možno prehliadli. Získate tak jasný obraz o svojich možnostiach a potenciálnych rizikách.